Psí pelíšek

A je tu seriál!

27 Září 2008

A je tu seriál!

Hlava 22Seriály vládnou světu a ani my nebudeme pozadu. Panička na seriály někdy čučí, a tak jí napadlo, že je bude i psát. Jako první téma si vybrala “výchovu štěněte”. Tedy my osobně si myslíme, že není na místě, aby panička radila, jak se má vychovávat štěně. Naopak my bychom mohly radit, jak si správně vycvičit paničku, docela se nám to povedlo. Ale panička byla toho názoru, že i takové pofidérní a ryze teoretické informace na psí stánky patří. Prý jsou ještě lidé, kteří na výchovu psa věří. Asi jako některé děti ještě věří na Ježíška. Tak fajn, ale berte to s rezervou, vážení, my to jen tak nenecháme a budeme se do toho paničce vměšovat, aby to neměla tak jednoduché! Tady máte první díl, všechno pak najdete v horní liště pod odkazem Výchova štěněte.

1. díl – Začínáme s pejskařením

rubrika Holčičí řeči, Výcvik | 0 komentářů

26 Září 2008

Pravidla pro výchovu psa

Zablácené krasaviceNaše panička moc čte. Zase někde něco našla, no schválně se podívejte. Prej pravidla pro výchovu psa. Trochu je ještě doladila, podle své zkušenosti, a tady jsou :-), tak se taky poučte!

  1. Pes nesmí do domu, protože má špinavé tlapy a pouští chlupy.
  2. Dobře, pes smí do domu, ale jen s otřenými tlapami, vykartáčovaným kožichem a do vyhrazených prostor. Celý článek »

rubrika Holčičí řeči | 0 komentářů

25 Září 2008

Jediný způsob, jak za peníze získat lásku, je koupit psa.

rubrika Citáty | 0 komentářů

19 Září 2008

Kulíšek a jeho smečka

Kulíšek s ArhesemNáš Kulíšek je pejsek maličký. Protože má epilepsii, panička se o něj hrozně bojí, a tak ho vždycky hlídá, když je u nás na návštěvě nějaký pes, hlavně velký pes, hlavně Arhes. Kulda má pro sebe větší část zahrady, krásné, tiché, s ovocnými stromy, kde si cajdá, jak je mu libo, a my se s Ároušem tísníme na dvoře.
Ale nikdy neříkej nikdy, a tak jsme paničku přemluvily, aby nechala Árouše Kuldu aspoň očichat, svatosvatě nám slíbil, že naň bude hodný a že mu vůbec nic neukousne ani neokouše ani neohryže. Tak to panička zkusila. A ejhle, ono to docela šlo. Celý článek »

rubrika Návštěvy, Psí život, S fotogalerií | 0 komentářů

15 Září 2008

Podíl práce na polidštění psa

Pracovní úsilíNevíme, jak na to lidé přišli, že práce šlechtí člověka, polidšťuje opici a bez ní nejsou koláče. My nepracujeme, koláče nám sice nedávají, ale dobrého krmení máme habaděj a jsme i pěkně cvičené. Občas ráno stojí panička u zrcadla, barvičkami si něco maluje na obličej a mumlá cosi o podílu práce na polidštění opice. Inu na to máme asi každý svůj názor, my si myslíme, že tenhle typ práce by si mohla klidně odpustit.
Dnes panička usoudila, že nebude od věci nás trochu polidštit a vštípit nám trochu té lidské morálky. A vzala nás s sebou do práce. Celý článek »

rubrika Holčičí řeči, S fotogalerií | 0 komentářů

14 Září 2008

Přítulný Kulíšek

Kulíšek se SunnyNáš Kulíšek je čím dál tím větší mazel. Zpočátku k nám byl nedůvěřivý, pak nás začal tolerovat a teď už si nás sám hledá a chce být s námi. Venku captá za námi, aby se nás aspoň čumáčkem dotýkal, doma po nás šlape, když ležíme na zemi nebo v pelíšku. My se sice občas zavrčením ozveme, ale to je hned zle, to už zakročí panička, protože na malého a nemocného Kulíška se prý vrčet nesmí, to bysme to schytaly. No tak se, prosím, podívejte, kam až naše tolerance vede. To si jeden vleze do pelíšku k odpolednímu odpočívání a najednou má Kuldu doslova na zádech!

Galerie Kulda Tulda

rubrika Holčičí řeči, S fotogalerií | 0 komentářů

nahoru »